Гатнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Києво-Святошинської районної державної адміністрації

Київської області


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

   
Приміщення "малої" школи   

 Історія заснування села Гатне сягає сивої давнини. Про нього згадується в Київському літописі («Літопис Руський. За Іпатським списком переклав Леонід Махновець»: Київ. - Видавництво Дніпро, 1989 рік, с.290).

         Ще у 1780 році при общинній церкві Покрови Пресвятої Богородиці працювала трьохкласна церковно-приходська школа (з Літопису Софійського собору № 372), але подальша історія стану освіти в селі  в архівних матеріалах не прослідковується аж до початку ХХ століття.                                            

 

                                                                                                                                                                                 
 
Школа-"Філія"
У 1906 році була збудована, відкрита й освячена сільська церква, а поряд з нею однокласна парафіяльна школа, де навчалися від Покрови до Пасхи три групи учнів, яких навчав один учитель. Навчання велося російською мовою, а після революції у селі починає працювати початкова школа, де викладання українською мовою ведуть брат і сестра Богдан Борис Вікентійович та Лариса Вікентіївна.    Ці педагоги ліквідовували неписемність і серед дорослого сільського населення. Навесні 1922 року від пічного опалення згоріла сільська школа і навчання було організовано у приміщенні монастирської церкви (вулиця Радянська).
                                                                              
                         
 Школа- "Філія". Учні Гатнянської школи

У 1932 році початкова школа була реорганізована у семирічку, її розмістили в монастирській церкві, «на філії» (вулиця Леніна) та в конторі колгоспу. Під час голодомору 1933 року голова колгоспу Калишников Яків Васильович домігся організації одноразового харчування колгоспників, учнів школи та вихованців дитячого садка.

У 1941 році будівництво нової школи очолив голова сільської ради Ситниченко Іван Ларіонович. При допомозі односельців лише за 86 днів звелося нове двоповерхове приміщення школи (нині приміщення сільської ради). Під час обстрілу села з німецьких позицій в районі села Віта Поштова восени 1941 року в приміщення школи влучено кілька снарядів, а під час окупації  села школа зазнала ще більшого руйнування. Під час окупації навчальний процес був призупинений.

 
 
                                                                                                          
 Приміщення школи (у конторі) 

Після звільнення села від окупантів 7 листопада 1943 року педагоги на чолі з завідуючою початкової школи Валовненко Галиною Євтухівною залучали дітей до навчання.

У березні 1945 року директором Гатнянської школи було призначено фронтовика Герасименка Михайла Григоровича. Разом з учителями він доклав багато зусиль до підготовки школи до нового навчального року: обладнано класні кімнати в шести селянських хатах.

 
 Отець Юрій освячує закладини
 підвалин Гатнянської школи. 
 24 вересня 1991року






                                                                     

 Будівництво приміщення нової школи

У 1952-1953 роках було капітально відбудовано зруйновану під час війни школу, і вже новий 1953-1954 навчальний рік розпочався у двоповерховій школі на чолі з директором Котом Михайлом Максимовичем. Колгосп допоміг закупити меблі, підручники, книги для бібліотеки, інше обладнання та паливо.

У 1954 році Гатнянська семирічна школа була реорганізована у середню школу, в якій навчалося більше 542 учнів з Гатного і сусідніх сіл (Крюківщина, Чабани, Хотів, Юріївка).


 
 1 Вересня 1995 року.
 Відкриття приміщення нової школи.

У 1991 році розпочалося будівництво нової Гатнянської школи, яке завершилося у 1995 році.



Форма входу

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz